publikoval admin , utorok, 06/11/2018 - 07:23
10 - hodinový maratón v programovaní

Dňa 22.10.2018 sa aj naša škola zapojila do európskeho týždňa programovania EU Code Week 2018 prostredníctvom 10 - hodinového maratónu v programovaní.

10-hodinový maratón v programovaní

Úloha bola jasná - žiaci v priebehu 10 hodín mali vytvoriť aplikáciu, hru, alebo webovú stránku na tému Internet Vecí. Súťažiť mohli nielen tímy, ale aj jednotlivci. Celkovo sa tejto súťaže zúčastnilo 19 žiakov v 7 tímoch.

10 - hodinový maratón v programovaní

Do tejto akcie sa zapojili najmä žiaci z odboru informačné a sieťové technológie, grafik digitálnych médií a mechanik počítačových sietí. Na hladký a férový priebeh súťaže dohliadali naši pedagógovia, ktorí neskôr už za pomoci skúsených programátorov z IT firiem vybrali aj jednotlivých víťazov.

10 - hodinový maratón v programovaní

Výhercom nášho 10 - hodinového maratónu srdečne blahoželáme.

Odborná porota v zložení Mgr. Lukáš Zmuda, Mgr. Katarína Zmudová, Ing. Peter Tokoš, Adrián Byrtus, Ing. Petra Zavadská, Mgr. Peter Zavadský (poslední dvaja sú programátori z IT firiem) sa zhodla na takomto umiestnení:

 

1. miesto: Tím PlayasPro - Jakub Škulec, Adam Valiska, Samuel Schnelly

2. miesto: Tím Všetci - Adam Kaša, Marko Buxar, Jakub Sikula

3. miesto: Simona Gabonová

10 - hodinový maratón v programovaní

Výhercom srdečne blahoželáme a veríme, že to bola príjemná skúsenosť pre všetkých zúčastnených. Dúfame, že sa s vami už čoskoro pri podobnej akcii opäť stretneme.

Mgr. Lukáš Zmuda

SOŠ Ostrovského 1, Košice