ISIC

Vážení rodičia!

Život žiaka sa stáva každým rokom nákladnejším. Na škole si to veľmi dobre uvedomujeme. Pre našich žiakov preto vydávame medzinárodný preukaz ISIC/EURO<26, ktorý je identifikačným preukazom žiaka našej školy. Preukaz Vám zároveň môže ušetriť desiatky až stovky eur.

 

S preukazom získava Vaše dieťa možnosť:

  • využiť zľavy nie len na Slovensku, ale aj vo svete. Napr. v papiernictve Ševt, v kinách Cinema City a CINEMAX, na lyžovačke v Tatrách a v iných zimných a letných strediskách, pri občerstvení v McDonald´s, Subway či Burger King, pri nákupe oblečenia v obchodoch RESERVED, House a na ďalších asi 1.400 miestach na Slovensku. Viac na www.isic.sk/zlavy-na-slovensku.
  • uplatniť si nárok na bezkonkurenčný študentský paušál Go Safe Yoxo s veľkým obsahom dát – 17GB, s nekonečnými hovormi a SMS, ktorý je dostupný výhradne pre držiteľov preukazov ISIC. Viac na www.isic.sk/pausalpreteba.
  • využiť preukaz ako multifunkčnú dopravnú kartu pre MHD, SAD a vlakovú dopravu na zľavnené cestovné po celom Slovensku - viac na www.preukazstudenta.sk.
  • využiť aj 50% zľavu na vlaky v Čechách.
  • pridať si preukaz do aplikácie UBIAN a mať pod palcom svoje dopravné transakcie a informácie o karte. Viac na www.ubian.sk.
  • mať jeden preukaz platný v interných systémoch školy pre evidenciu dochádzky či stravovania.

 

Naša škola bude preukazy objednávať tak, aby sme ich žiakom mohli odovzdať ešte pred začiatkom školského roka, prípadne prvý školský deň.  Preto je potrebné, aby ste čo najskôr:

  • uhradili poplatok 22€ jednoducho podľa inštrukcie tu: www.isic.sk/platbaskoly  a toisic qr code ideálne počas mesiacov jún / júl, nakoľko doručenie na školu môže pre veľký záujem trvať 2-3 týždne a preukazy uhradené neskôr nemusia byť pripravené v 1. školský deň.

Táto suma zahŕňa poplatok za licenciu ISIC/EURO<26 (10€) a poplatok za výrobu čipového preukazu a za jeho použitie u dopravcov (12€) na školský rok 2023/2024.

  • pripravili si 1 fotografiu žiaka (rozmer 25x25 mm), ktorú umiestnite na preukaz až pri jeho prevzatí                  

 Preukaz si budete môcť prevziať od 24.8.2023 v kabinete 005 na prízemí

Preukaz dostanete predpripravený na použitie vo všetkých jeho funkciách (pre použitie ako dopravnej karty je treba dobiť kredit/zakúpiť si lístok priamo u konkrétneho dopravcu). Až v ďalších rokoch sa platnosť preukazu predlžuje kúpou a nalepením známky ISIC (10€ ISIC licencia na zľavy a paušál) a SMS-kou (3,60€ predĺženie preukazu na cestovanie).

Využívajte Vy a Vaše deti výhody medzinárodného preukazu ISIC tak.

 

Kontakt:         Mgr. Ladislav Horváth: l.horvath@ostrovskeho.com

            Mgr. Viera Kováčová: v.kovacova@ostrovskeho.com