publikoval admin , štvrtok, 05/10/2017 - 20:10
Nechcelo sa im od nás odísť!!!

Aj napriek tomu, že bolo poobede 3.10.2017 o 15.00 hodine sme na SOŠ Ostrovského 1 v Košiciach  privítali usmiatych  ôsmakov a  deviatakov v našej Juniverzite. Prišlo ich vyše dvadsať a hneď bolo vidieť, že sa nevedia dočkať začiatku kurzov: „Transformers“ a „Nafoť sa ako filmová hviezda“.

Juverzitu sme v  našej škole otvorili s podporou Odboru školstva KSK a ponúkli deťom od 11-15 rokov okrem spomínaných kurzov aj kurzy „Kto je online - žije !“ so zameraním na tvorbu vlastnej webovej stránky, „Junior Art Academy“ – umelecká tvorba, kreslenie, výroba vlastného trička, „Stavbárik za klávesnicou“ – 3D modelovanie reálnych budov, „Semafor – to je fór“ – vytvorenie svetelného semaforu pomocou elektroniky, možnosť vytvoriť si vlastnú počítačovú hru v kurze „Vytvorme si vlastnú hru v Scratch-i“ a koho zlostí počítač, má možnosť sa zahrať na opravára v kurze „Prvá pomoc pre tvoj počítač.“

Juniverzita 2017 

„Čas ubehol veľmi rýchlo ...“, zhodnotili po prvom stretnutí lektori. Príťažlivá a hravá forma kurzov deti doslova pohltila.

Juniverzita 2017

Na kurze  Tranformers žiaci stavali lego, skoro tak ako v detskej izbe, len s tým rozdielom, že  svoj výtvor mohli ovládať  pomocou aplikácie a ten im zrazu pred očami „ožil“. No super!!! Všetci boli absolútne nadšení a nechcelo sa im  ani odísť. Vo fotoateliéri si prišli na svoje najmä dievčatá na neuveriteľných trikoch a fintách pri fotení. Bolo nevyhnutné si pri nich aj zaskákať a dosýta sa nasmiať.

Takže paráádička a „seee you“ o týždeň!!!

Juniverzita 2017