publikoval admin , piatok, 27/10/2017 - 18:12
deň zdravia

Halloweenske masky a tekvice sme pred jesennými prázdninami vymenili za šport a zdravé nátierky. Študenti športového manažmentu IV.A a III.E pripravili Deň zdravia. Žiaci ale aj učitelia si zmerali sily v športových súťažiach – florbale, volejbale a stolnom tenise. Do súťaží sa mohli zapojiť i tí, ktorí sa zadýchajú už len pri pohľade na loptu či uprednostňujú iné športy. Súťažilo sa totiž i v príprave najzdravšej nátierky a vedomostnom kvíze o zdravom životnom štýle. Široký výber súťaží prilákal 245 súťažiacich - 239 žiakov a 6 učiteľov.

deň zdravia

Florbalistov bolo 11 tímov, volejbalistov 6 tímov, stolný tenis si prišlo zahrať 8 žiakov, do vedomostného kvízu sa zapojili 3 tímy. Milým prekvapením bol vysoký počet súťažných družstiev vo výrobe najzdravšej nátierky, ktorých bolo 15 súťažných tímov z toho dva učiteľské tímy s maximálnym nasadením i výbavou–mlynčekom na mäso.

Športové súťaže prebiehali v školskej telocvični, ostatné v aule školy. Akciu slávnostne otvorilo vedenie školy.

V aule mohli žiaci diskutovať na tému Pohyb ako liek so športovým trénerom Michalom Lakatošom.

deň zdravia

Žiaci súťažili o zdravé a zaujímavé ceny za finančnej a vecnej podpory občianskeho združenia Rodičovské združenie pri Strednej odbornej škole a občianskeho združenia Šport do Košíc.

Vo florbale získala 1. miesto trieda 4.B, 2. miesto 4.G, 3. miesto 2.C. Volejbal vyhrala trieda 3.D, 2.miesto 3.G a 3.miesto 2.B. Stolný tenis vyhral žiak zo 4.H, na druhom mieste sa umiestnil žiak 3.H a 3. miesto obsadil žiak 4.H. Vedomostný kvíz vyhrala trieda 1.C.

deň zdravia

S vyhodnotením nátierok to také jednoduché nebolo, keďže všetky boli fantastické a boli silnou konkurenciou školskej jedálne. Po zhodnotení rôznych kritérií – chuť, cena, nutričná hodnota sa na 1. a 2. mieste umiestnili učiteľské tímy a 3. miesto získala trieda 1.A.

Ceny odovzdali zástupcovia občianskeho združenia Šport do Košíc, bývalý úspešný hokejista Peter Bartoš a športový tréner Michal Lakatoš.

Občianske združenie Šport do Košíc venovalo nielen súťažiacim ale celej škole 3 futbalové lopty.

Všetkým súťažiacim i organizátorom IV.A a III.E ďakujeme.