Kolonizácia marsu

Prečo vlastne ideme?
Vedecké, technologické a výskumné aktivity sa dotýkajú všetkých aspektov nášho života na Zemi a chceme rozšíriť našu prítomnosť aj na najvzdialenejšie kúty vesmíru.
Preskúmaj Mars
“V nasledujúcom desaťročí pôjdeme na Mesiac spôsobom, ktorým sme nikdy predtým nešli. Pôjdeme inovatívnymi novými technológiami a systémami, aby sme preskúmali čo najviac miesta na povrchu, než doteraz. Tentokrát, keď pôjdeme na Mesiac, zostaneme tam. A potom použijeme všetko to, čo sa naučíme na Mesiaci, aby sme urobili ďalší obrovský skok - let astronautov na Mars.”

—NASA Administrator Jim Bridenstine
Inšpirácia
Program Apollo spoločnosti NASA bol ohromujúcou demonštráciou sily vôle Spojených štátov a jej ekonomickej, politickej a technologickej sily, ktorá inšpirovala generácie mladých ľudí. Bolo to palivo pre oheň amerického vedomia, ktoré prinieslo revolúciu, nielen vo vede a technike, ale aj v našej vášni pre prieskum a objavovanie.
pre generácie
Rovnako ako Apollo inšpiroval generáciu pred 50 rokmi, NASA naďalej inšpiruje vedu a výskum. Ak spojíme schopnosti a zdroje našich medzinárodných a obchodných partnerov, aby nás posunuli na Mesiac a na Mars, ukážeme ľuďom na celom svete silu jednotného cieľa. Bude slúžiť ako jedinečný a inšpirujúci príklad toho, čo môže ľudstvo urobiť, keď sa spojí, aby dosiahol spoločný cieľ pre spoločné dobro.
Viac misií
Mesiac je poklad vedy. Mesačné vzorky dovezené počas programu Apollo dramaticky zmenili náš pohľad na slnečnú sústavu. Napriek tomu sme len na povrchu vedomostí o Mesiaci. Veríme, že póly Mesiaca držia milióny ton ľadu. Ten ľad predstavuje moc. Predstavuje palivo. Predstavuje vedu.
Viac vedy
Čím viac ľudí skúma vesmír, tým dôležitejšie je vyrábať materiály a výrobky z miestnych zdrojov. Vieme, že Mesiac nám môže povedať viac o našej vlastnej planéte a dokonca o našom vlastnom Slnku. Je toho oveľa viac, čo sa môžeme naučiť - vedomosti, ktoré môžeme získať s trvalou ľudskou a robotickou prítomnosťou na Mesiaci.

Vitajtenamarse

Objavovanie
Prieskum je v DNA nášho druhu - túžba objavovať a obývať vzdialené svety, či už cez pozemské oceány alebo obrovské oblasti vesmíru. Je to rozhodujúce pre pokračovanie nášho druhu. Ľudstvo si musí vybudovať cestu k existencii nezávislej od Zeme.
pre celé ľudstvo
Prieskum Mesiaca a Marsu je prepletený. Náš trvalo udržateľný prieskum od Mesiaca k Marsu je znovu použiteľný a opakovateľný. Počas nasledujúceho desaťročia postavíme architektúru otvoreného prieskumu s toľkými schopnosťami, ktoré sa dajú čo najviac replikovať misie na Marse. Mesiac je "testovacia miestnosť" pre Mars. Poskytuje možnosť demonštrovať nové technológie, ktoré by mohli pomôcť vybudovať sebestačné základne mimo Zeme.
Komerčný trh
Budúca revolúcia sa uskutoční vo vesmíre - vesmírnom hospodárstve postavenom na baníctve, cestovnom ruchu a vedeckom výskume, ktorý bude poháňať a posilňovať budúce generácie. Naše investície do revolučných amerických technológií, dnes poháňajú budúce inovácie a vesmírne hospodárstvo.
Lunárna brána
NASA a jej partneri navrhujú a vyvíjajú malú kozmickú loď na obežnej dráhe okolo Mesiaca pre astronautov, demonštrácie vedy a techniky známe ako Gateway. Brána, ktorá sa nachádza asi 250 000 kilometrov od Zeme, umožní prístup na celý povrch Mesiaca a poskytne nové príležitosti v hlbokom vesmíre na prieskum.
Prieskumná misia ORION
Na prvej integrovanej misii, ktorá je známa ako misia Exploration Mission-1, bude bezposádkový Orion v priebehu približne troch týždňov tisíce kilometrov za Mesiacom. Nasleduje séria čoraz náročnejších misií s posádkou, vrátane skúšobného letu okolo Mesiaca pred operačnými misiami do "Brány".
Trvalo udržateľný prieskum
Táto nová éra trvalo udržateľného prieskumu vyžaduje pokročilé technológie, ktoré sú efektívne, cenovo dostupné a spoľahlivé. Solárny elektrický pohon ponúka tieto výhody a je kľúčovou technológiou pre Gateway. Prvým prvkom uvedenia do vesmíru bude výkonný a pohonný prvok, a to v roku 2022.
Prihlás sa do nášho týmu

Základné info

Bydlisko

Tvoj životopis

označené * sú povinné!