dnes je:28.06.2017   čas:08:54   meniny má:Beáta   zajtra oslavuje:Peter a Pavol, Petra
Stredná odborná škola, Ostrovského 1, Košice
Stredná odborná škola
Ostrovského 1, Košice
Centrum odborného vzdelávania pre informačné a sieťové technológie
prihlásenie do vnútroškolského informačného systému
Puzzle. V každom z nás vytvára asociáciu skladania. Stovky malých kúskov. Až ich poskladaním získame obraz. Harmóniu. A práve toto slovo je súčasťou nielen loga školy, ale je ukotvené v jej základných prioritách. Len človek vyrastajúci v harmonickom prostredí, obohatený materiálne i duchovne, dokáže vytvárať hodnoty pre seba i pre ostatných okolo.
Ocenenie pre najlepších študentov
vložené:  10.12.2014
Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva sa vo štvrtok 20. novembra uskutočnilo slávnostné oceňovania najlepších študentov z celého kraja na Strednej odbornej škole technickej, na Kukučínovej ulici v Košiciach.
Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva sa vo štvrtok 20. novembra uskutočnilo slávnostné oceňovania najlepších študentov z celého kraja na Strednej odbornej škole technickej, na Kukučínovej ulici v Košiciach. Ocenených bolo spolu 23 jednotlivcov a 8 kolektívov so 43 študentmi zo stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja.

den_studentstva Aj my, mladí ambiciózni žurnalisti – Martin Stupák, Daniel Sanislo Patrik Košičan, dostali sme sa na zoznam pozvaných. Lakovky (poniektorí bolestne nevychodené), nohavice, košeľa, kravata..., všetko ako má byť. Takto vyparádení sme vstúpili do spoločenskej sály. Usadili sme sa a konečne sme začali vnímať náš veľký deň.

Po úvodnej piesni a stručnom príhovore, v ktorom sa predseda KSK Zdenko Trebuľa spolu s predsedom Školskej komisie Zastupiteľstva KSK Viliamom Záhorčákom poďakovali všetkým za vynikajúce výsledky v štúdiu i v ďalších aktivitách v mimoškolskej činnosti, nám začalo srdce biť silnejšie. Začalo sa oceňovanie študentov za výsledky v oblasti vedomostí a odborných zručností, za úspechy z medzinárodných predmetových olympiád, za športové a telovýchovné, spoločenské a kultúrne aktivity, za charitatívnu a dobročinnú iniciatívu.

Ocenenie sme si prevzali, tak ako ostatní jednotlivci a kolektívy, s veľkou radosťou a veľmi si ho vážime. No azda najviac v nás zarezonovalo ocenenie študenta z obchodnej akadémie za sústavnú a nezištnú pomoc ťažko zdravotne postihnutému spolužiakovi, odkázanému na vozík. Tento študent sa stal príkladom pre všetkých, ako sa dá byť aj v dnešnej dobe človekom s otvoreným srdcom. Slzy v očiach mala celá sála. V závere sa predseda KSK Zdenko Trebuľa poďakoval prítomným za dosiahnuté výsledky a za reprezentovanie Košického samosprávneho kraja. Celý priebeh slávnosti sledovala Televízia Naša, ktorá nás po oficiálnom ukončení oceňovania pozvala na krátky rozhovor.
Zaujímavé odkazy:
Ministerstvo školstva SR
Ústav informácií a prognóz školstva
Štátny inštitút odborného vzdelávania
Školské výpočtové stredisko
Projekt Infovek Slovensko
Košický samosprávny kraj
Náš partner:
t-systems Slovak Telekom
CISCO Akadémia
aptech
GOOGLE
GOOGLE
rwe.sk
it-skola
asit
ist
iso 9001:2008
© 2003 - 2017 Stredná odborná škola, Ostrovského 1, Košice - all rights reserved, valid (x)html,
systém pre aktualizáciu a správu obsahu: TOKYs CMS, TOPlist