dnes je:28.06.2017   čas:14:27   meniny má:Beáta   zajtra oslavuje:Peter a Pavol, Petra
Stredná odborná škola, Ostrovského 1, Košice
Stredná odborná škola
Ostrovského 1, Košice
Centrum odborného vzdelávania pre informačné a sieťové technológie
prihlásenie do vnútroškolského informačného systému
Puzzle. V každom z nás vytvára asociáciu skladania. Stovky malých kúskov. Až ich poskladaním získame obraz. Harmóniu. A práve toto slovo je súčasťou nielen loga školy, ale je ukotvené v jej základných prioritách. Len človek vyrastajúci v harmonickom prostredí, obohatený materiálne i duchovne, dokáže vytvárať hodnoty pre seba i pre ostatných okolo.
Odborná prax a odovzdávanie certifikátov v spoločnosti AT&T
vložené:  27.06.2014
V tomto školskom roku sme mali možnosť ako tretiaci v odbore IaST po prvýkrát zúčastniť sa odbornej praxe v spoločnosti AT&T.
ITaT V tomto školskom roku sme mali možnosť ako tretiaci v odbore IaST po prvýkrát zúčastniť sa odbornej praxe v spoločnosti AT&T. Absolvovali sme 13 odborných seminárov a na záver sme získali cenné certifikáty a vecné ceny, ktoré nám boli odovzdané na slávnostnom posedení.Všetky semináre vo firme boli na veľmi vysokej úrovni. Naučili sme sa množstvo nových vecí a zamestnanci spoločnosti boli vždy ochotní nám pomôcť a poradiť. Bolo len na nás, aby sme túto príležitosť využili. Semináre boli na vysokej úrovni, a aj keď nám dali dosť zabrať, boli veľmi dobre pripravené, aj výklad bol zaujímavý a hlavne pochopiteľný.


ITaT


Praktické zadania nám priblížili samotné fungovanie celej siete a jej konfigurácie, navyše nám ku každej téme zvykli hovoriť vlastné postrehy, zážitky, napr. ako oni riešili dané problémy, vlastné skúsenosti, náročné požiadavky od zákazníkov atď. Vo firme bolo príjemné prostredie, prednášajúci boli expertami vo svojom odbore, vedeli nám takmer na všetko odpovedať, za čo sme im veľmi vďační. Ich prístup bol pre nás motiváciou, aby sme sa aj my stali odborníkmi. Samozrejme sme boli tak ako aj v škole testovaní, či sme sa niečo naučili, za čo sme boli aj ohodnotení.


ITaT


Čo sa týka záverečného hodnotenia a odovzdávania certifikátov všetci boli sme milo prekvapení, ako to pre nás celé pripravili. Prihovoril sa nám samotný riaditeľ košického centra spoločnosti AT&T a osobne nám odovzdal certifikáty a vecné darčeky, za ktoré by sme sa chceli poďakovať. Príhovor riaditeľa centra spoločnosti AT&T ako aj riaditeľky našej školy bol stručný, výstižný a zároveň povzbudzujúci. Chceli by sme sa firme poďakovať za skvelé občerstvenie, príjemnú obsluhu a úžasne pripravenú recepciu a škole za možnosť získať veľa vzácnych skúseností. Samotný certifikát nám určite prináša väčšiu šancu uplatniť sa v našom odbore na trhu práce.

„Na záver len dodám, že budem osobne rád, keď takéto školenia budú pokračovať aj v budúcnosti.“

(Študenti Strednej odbornej školy, Ostrovského 1 v Košiciach: Bodnár - III.C, Balog - III.C, Pervan - III.C)
Zaujímavé odkazy:
Ministerstvo školstva SR
Ústav informácií a prognóz školstva
Štátny inštitút odborného vzdelávania
Školské výpočtové stredisko
Projekt Infovek Slovensko
Košický samosprávny kraj
Náš partner:
t-systems Slovak Telekom
CISCO Akadémia
aptech
GOOGLE
GOOGLE
rwe.sk
it-skola
asit
ist
iso 9001:2008
© 2003 - 2017 Stredná odborná škola, Ostrovského 1, Košice - all rights reserved, valid (x)html,
systém pre aktualizáciu a správu obsahu: TOKYs CMS, TOPlist