dnes je:28.06.2017   čas:08:54   meniny má:Beáta   zajtra oslavuje:Peter a Pavol, Petra
Stredná odborná škola, Ostrovského 1, Košice
Stredná odborná škola
Ostrovského 1, Košice
Centrum odborného vzdelávania pre informačné a sieťové technológie
prihlásenie do vnútroškolského informačného systému
Puzzle. V každom z nás vytvára asociáciu skladania. Stovky malých kúskov. Až ich poskladaním získame obraz. Harmóniu. A práve toto slovo je súčasťou nielen loga školy, ale je ukotvené v jej základných prioritách. Len človek vyrastajúci v harmonickom prostredí, obohatený materiálne i duchovne, dokáže vytvárať hodnoty pre seba i pre ostatných okolo.
Titul najpopulárnejšieho učiteľa Zlatý Amos 2014 získala K. Sedmáková
vložené:  06.05.2014
Košice 5. mája (TASR) – Titul najpopulárnejšieho učiteľa Zlatý Amos 2014 získala učiteľka matematiky zo Strednej odbornej školy na Ostrovského ulici v Košiciach Katarína Sedmáková.
Titul získala v napínavom finálne, do ktorého postúpila najlepšia osmička zo 77 prihlásených učiteľov z celého Slovenska.

Riaditeľka ankety Renáta Vadásyová informovala, že v tomto ôsmom ročníku sa do ankety zapojilo 3653 žiakov. „Hlavnou myšlienkou tejto súťaže je podporiť učiteľov a popularizovať ich povolanie,“ povedala. Pripomenula, že učiteľov do súboja prihlasujú ich žiaci a to tak, že napíšu o svojom pedagógovi príbeh. „Tie bývajú veľmi emotívne, vtipné a krásne. Vidno, že žiaci majú naozaj radi svojich učiteľov,“ dodala Vadásyová.

Dojatá víťazka ankety sa pred novinármi vyznala z toho, že prežíva úžasné chvíle. „Je to nádherné keď vidíte, ako sa tie deti tešia a ako to prežívajú,“ povedala Sedmáková a dodala, že ju tento pocit napĺňa energiou a veľmi sa teší na ďalšiu prácu so svojimi žiakmi.

„Učiteľstvo je mi ako keby súdené. Narodila som sa na Deň učiteľov,“ dodala s úsmevom. Zároveň však poznamenala, že učiteľské povolanie by malo opäť získať hodnotu, akú by si zaslúžilo. „Pre to, aby ľudia ostali pri tomto povolaní je potrebné nadšenie. Musia túto prácu milovať. bez toho sa to robiť nedá,“ vyhlásila Sedmáková. Vyjadrila tiež želanie, aby tí, ktorí majú moc rozhodnúť, sa viac pýtali tých, ktorí túto prácu robia. „Najlepšie im poradia ľudia z praxe. V prvom rade treba dobrých učiteľov ohodnotiť. Zaslúžia si adekvátnu odmenu. Robia síce prácu krásnu, ale ak ju chcú robiť kvalitne, tak aj veľmi ťažkú,“ uzavrela čerstvá nositeľka titulu Zlatý Amos.

zdroj: TASR, http://www.hlavnespravy.sk
Zaujímavé odkazy:
Ministerstvo školstva SR
Ústav informácií a prognóz školstva
Štátny inštitút odborného vzdelávania
Školské výpočtové stredisko
Projekt Infovek Slovensko
Košický samosprávny kraj
Náš partner:
t-systems Slovak Telekom
CISCO Akadémia
aptech
GOOGLE
GOOGLE
rwe.sk
it-skola
asit
ist
iso 9001:2008
© 2003 - 2017 Stredná odborná škola, Ostrovského 1, Košice - all rights reserved, valid (x)html,
systém pre aktualizáciu a správu obsahu: TOKYs CMS, TOPlist