dnes je:28.06.2017   čas:08:56   meniny má:Beáta   zajtra oslavuje:Peter a Pavol, Petra
Stredná odborná škola, Ostrovského 1, Košice
Stredná odborná škola
Ostrovského 1, Košice
Centrum odborného vzdelávania pre informačné a sieťové technológie
prihlásenie do vnútroškolského informačného systému
Puzzle. V každom z nás vytvára asociáciu skladania. Stovky malých kúskov. Až ich poskladaním získame obraz. Harmóniu. A práve toto slovo je súčasťou nielen loga školy, ale je ukotvené v jej základných prioritách. Len človek vyrastajúci v harmonickom prostredí, obohatený materiálne i duchovne, dokáže vytvárať hodnoty pre seba i pre ostatných okolo.
DOSTALI SME ROBOTA
vložené:  03.04.2014
V utorok 11. marca nás na hodine softvérových aplikácií navštívili zástupcovia spoločnosti IT Valley Košice. Priniesli nám robota, ktorý sa dá programovať.
Hneď sa k nám nahrnuli všetci učitelia z 3. poschodia, ktorí sa prišli pozrieť, čo k nám dorazilo. Sympatickí zástupcovia firmy sa nám v krátkosti predstavili a darovali nám robota na školské účely.

S radosťou sme ho prevzali a začali sme ho rozbaľovať. Zopár spolužiakov si chcelo postaviť "Batmobile", no my sme robota chceli postaviť podľa príslušného manuálu. Pracoval som na tom ja a môj spolužiak Zdenko. Za necelé 2 hodiny sme mali postaveného celého robota. Hneď potom sme sa pustili do drobného programovania. Skúsili sme niečo podľa manuálu a zistili sme, že je to celkom inteligentné zariadenie. Sám som skúsil niečo naprogramovať a fungovalo to.

Počas ďalšej hodiny sme zistili, že vieme postaviť aj iné, lepšie stavby. Učiteľa hneď ohúrila mechanická ruka a opýtal sa ma, či by sme to dokázali postaviť. Našli sme si plán a začali sme skladať. Je to celé postavené, len sme nejako nenašli detaily o programovaní. Skúšame to sami. Už poznáme nejaké ovládacie prvky a jednoduchšie programy vytvárame sami.

Sme veľmi vďačný za darček, ktorý sme dostali. Verím tomu, že kým budeme na škole, využijeme ho v každú možnú chvíľu. Máme pred sebou ešte veľa možných variant, ktoré sa dajú zrealizovať a nápady nám asi tak skoro nedôjdu. A ak by náhodou, môžeme si dokúpiť ďalšie časti stavebnice, ktoré nám otvárajú veľa ďalších možností.

robot robot robot robot
Zaujímavé odkazy:
Ministerstvo školstva SR
Ústav informácií a prognóz školstva
Štátny inštitút odborného vzdelávania
Školské výpočtové stredisko
Projekt Infovek Slovensko
Košický samosprávny kraj
Náš partner:
t-systems Slovak Telekom
CISCO Akadémia
aptech
GOOGLE
GOOGLE
rwe.sk
it-skola
asit
ist
iso 9001:2008
© 2003 - 2017 Stredná odborná škola, Ostrovského 1, Košice - all rights reserved, valid (x)html,
systém pre aktualizáciu a správu obsahu: TOKYs CMS, TOPlist