dnes je:28.06.2017   čas:14:27   meniny má:Beáta   zajtra oslavuje:Peter a Pavol, Petra
Stredná odborná škola, Ostrovského 1, Košice
Stredná odborná škola
Ostrovského 1, Košice
Centrum odborného vzdelávania pre informačné a sieťové technológie
prihlásenie do vnútroškolského informačného systému
Puzzle. V každom z nás vytvára asociáciu skladania. Stovky malých kúskov. Až ich poskladaním získame obraz. Harmóniu. A práve toto slovo je súčasťou nielen loga školy, ale je ukotvené v jej základných prioritách. Len človek vyrastajúci v harmonickom prostredí, obohatený materiálne i duchovne, dokáže vytvárať hodnoty pre seba i pre ostatných okolo.
Štúrovo pero 2011
vložené:  2012-06-01
Každoročne, koncom apríla, sa Krajská knižnica vo Zvolene stáva centrom stredoškolskej a vysokoškolskej žurnalistiky. Najprestížnejšia celoslovenská súťaž mladých novinárov podporuje a rozvíja novinárske nadanie študentov stredných a vysokých škôl na Slovensku.
Umožňuje prezentovať výsledky výučby školy tvorbou žurnalistických žánrov, hodnotiť úroveň školských časopisov, konfrontovať ich s inými a rozširovať poznatky súťažiacich o žurnalistike a žurnalistických žánroch.

Porota zložená z renomovaných odborníkov udeľuje ocenenia v štyroch kategóriách - stredoškolský časopis, vysokoškolský časopis a novinársky stredoškolský a vysokoškolský príspevok. Najkvalitnejšie obsadenou je stále kategória stredoškolský časopis, v ktorej bojovalo osemdesiatsedem časopisov z celého Slovenska. Bol to tretí najvyšší počet za posledných desať rokov. Pri posudzovaní sa hodnotil celý rad aspektov - od obsahovej štruktúry, cez jeho grafickú úpravu až po schopnosť prepojiť časopis so životom školy. Uplatniť sa v tejto nabitej konkurencii znamená pre časopis významné ohodnotenie jeho práce. A na to všetci účastníci netrpezlivo čakali.

V sobotu - 28. apríla, po dvojdňovom maratóne, sa v študovni knižnice uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie. Náš časopis Študentské pohľady získal Cenu Televízie Markíza 3. stupňa. Je to ocenenie úsilia tých študentských periodík, ktoré sa blížia k špičke stredo- školských časopisov na Slovensku. Odborná porota nešetrila slovami chvály pri hodnotení kvality nášho časopisu v rámci všetkých stredných škôl, takže nádherné okamihy slávy nám závidelo mnoho redakčných rád.

Úspech, ktorý nás veľmi potešil je pre nás motiváciou k tomu, aby sme svoju prácu neustále skvalitňovali a aj v budúcom ročníku dokázali, že sme naozaj „dobrí“. Sme hrdí nielen na seba a na všetkých prispievateľov a spolutvorcov časopisu, ale aj na školu, ktorá nám vytvára vynikajúce podmienky k tvorivej práci.
Zaujímavé odkazy:
Ministerstvo školstva SR
Ústav informácií a prognóz školstva
Štátny inštitút odborného vzdelávania
Školské výpočtové stredisko
Projekt Infovek Slovensko
Košický samosprávny kraj
Náš partner:
t-systems Slovak Telekom
CISCO Akadémia
aptech
GOOGLE
GOOGLE
rwe.sk
it-skola
asit
ist
iso 9001:2008
© 2003 - 2017 Stredná odborná škola, Ostrovského 1, Košice - all rights reserved, valid (x)html,
systém pre aktualizáciu a správu obsahu: TOKYs CMS, TOPlist